facebook

V dohrávke medzi Ružomberkom a Michalovcami padli štyri góly

Liptáci odohrali dohrávku 18. kola Fortuna ligy proti Michalovciam v Žiline.

Dohrávka 18. kola Fortuna ligy medzi Michalovcami a Ružomberkom sa hrala v Žiline.(Zdroj: Tomáš Lubelec)

Lepší vstup do stretnutia mali futbalisti spod Čebraťa. Už v 6. minúte odvrátili súperov rohový kop a následný rýchly brejk zužitkoval po Danielovej prihrávke presnou strelou k žrdi z hranice veľkého vápna Faško – 0:1. Po deviatich minútach poslal Daniel ďalší sľubný center z pravej strany, ten však Lačný minul a Mareš vystrelil z uhla nepresne. Po chvíli prišla do tretie podobná situácia a Daniel zvolil priamu strelu, na ktorú si dal brankár pozor. V 37. minúte Šimčák prihral Kolesárovi a jeho strelu zblízka vyrazil Hajdúch na roh. Žofčák poslal center od rohovej zástavky a Ján Maslo si ho nešťastne vrazil do brány – 1:1.

Na začiatku druhého dejstva nebezpečne vystrelil z hranice veľkého vápna Grič a Hajdúch vyrazil jeho nebezpečný pokus smerujúci k žrdi. V týchto minútach bola aktivita na strane Michaloviec. V 55. minúte si Hajdúch poradil s pokusom Kolesára a krátko na to sa ten istý hráč dostal až pred ružomberského gólmana, no pred ním výborne zasiahol Kružliak. Tri minúty po hodine hry dali o sebe vedieť hostia, keď Macej vyrážal na roh strelu Gal Andrezlyho spoza šestnástky. V 70. minúte poslal Kupec po spolupráci s Takáčom z ľavého krídla center pred bránu a Mareš ho dorazil do siete – 1:2. O päť minút neskôr zahrávali Liptáci rohový kop. Mareš poslal loptu na bližšiu žrď a odtiaľ hlavou skóroval Ján Maslo – 1:3. Ruža v ďalšom priebehu kontrolovala priebeh stretnutia a mohla svoj náskok ešte navýšiť, lenže tak pri Takáčovej krížnej strele z 84. minúty, ako aj pri pokutovom kope Saparu, predviedol bravúrne zákroky Macej. Na výsledku sa už nič nezmenilo a z troch bodov sa tešili Ružomberčania.

Pochvalu si aj tentokrát zaslúžia naši fanúšikovia, ktorí prišli uprostred týždňa povzbudiť hráčov na žilinský štadión!