facebook

Miloš Lačný rozhodol, Ruža je tretia

Ružomberok po domácej výhre nad Slovanom poskočil na pohárovú priečku.

Na snímke sprava Ján Maslo (Ružomberok) a Seydouba Soumah (Slovan) v zápase 27. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 16. apríla 2017 v Ružomberku. (Zdroj: FOTO TASR - Branislav Račko)

RUŽOMBEROK. V zostave Slovana, ktorá vybehla na trávnik pod Čebraťom, chýbali niekoľkí hráči zo základnej jedenástky. Prvej strele medzi žrde diváci zatlieskali až v 28. minúte, keď z 22 m napriahol domáci Nagy, ale namieril iba do stredu brány "belasých", kde čakal pripravený Greif. Diváci v prvom dejstve veľa futbalovej krásy nevideli, Nagyov pokus bol jediný do priestoru brány za úvodných 45 minút a tak sa v polčase išlo do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhej polovice mohol Slovan ísť do vedenia, Soumah pätičkou predĺžil na De Sa, ktorý bol sám pred Macíkom, ale nedokázal gólmana Liptákov prekonať. V 59. minúte sa domáci diváci tešili z gólu, Kružliak center Gála-Andrezlyho usmernil hlavou do žrde a Mareš odrazenú loptu doklepol do siete.

O štyri minúty na to Faško potiahol kolmo loptu do šestnástky hostí, ale vo finálnej fáze zaváhal. Vzápätí na druhej strane Macík ešte v tutovke vychytal De Sa, ale pri dorážke Souhmaha už bol bezmocný – 1:1. Po zmene strán mal zápas ďaleko väčší náboj ako do prestávky a vygradoval gólovo, keď v poslednej minúte víťazstvo "Ruže" po peknej akcii zabezpečil striedajúci Lačný.

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 59. Mareš, 90. Lačný - 64. Soumah.
Rozhodoval: Vnuk, bez kariet, 2128 divákov.

Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Takáč (46. Ďubek), M. Nagy – Daniel, Faško (86. Sapara), Gál-Andrezly – Mareš (77. Lačný)
Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon (69. Kubík) - Kóňa, De Kamps, De Sa (69. Oršula) - Soumah, Priskin – Demnjanovič (88. Vittek)