facebook

V Koniarni sa dnes rozhodne o bronze

Basketbalistky MBK Ružomberok v sérii o 3. miesto so Šamorínom po domácom víťazstve 77:61, v sobotu prehrali pod súperovými košmi 79:89.

Ilustračné foto.(Zdroj: archív MBK)

RUŽOMBEROK. Zverenky trénera Juraja Suju druhú bitku síce sľubne rozohrali, ale potom ju absolútne nezvládli. A tak o držiteľkách bronzu v extraligovej sezóne 2016/2017 rozhodne až tretí zápas, zajtra (19. apríla) o 17. hod. na ružomberskej palubovke.
V prvom dueli pod liptovskými košmi družstvo Šamorína ani raz neviedlo.

Len v úvode bol v dvoch prípadoch egálový stav (2:2, 4:4), potom domáce hráčky už mali stále navrch, no dlhšie iba o nejaký „bodík“, najviac o štyri. Až do polovici druhej „štvrtiny“, keď Ružomberčanky brejkli na 34:24. Hostky ešte zareagovali šiestimi bodmi v rade (17. min. – 34:30), no vzápätí Ruža získala 11-bodové vedenie (41:30), ktoré sa v ďalšom priebehu stretnutia ukázalo ako kľúčové.

V 26. min. domáci náskok narástol na 16 bodov – 56:40. Najvyšší rozdiel svietil na tabuli necelé dve minúty pred záverečným klaksónom – 77:59.
Do Šamorína cestovala Ruža s jasnou ambíciou spečatiť bronz a tým sezónu ukončiť.

Keď skvele na súperky vyletela, v 6. min. viedla 14:2 a o minútu nato ušla až o pätnásť bodov (19:4), všetko nasvedčovalo, že svoju misiu na juhu Slovenska aj úspešne naplní. Dovtedy v útoku úplne neškodné domáce basketbalistky však postupne začali ožívať. Vodou na ich mlyn bolo ružomberský odklon od agresívnej obrany z úvodu stretnutia.

Napriek tomu tri minúty pred polčasovou prestávkou Šamorínčanky prehrávali 27:38. Potom ale udreli 12-bodovou šnúrou a v 19. min. otočili výsledok na 39:38 vo svojej prospech a na veľkú prestávku išli tímy za stavu 45:40. V ďalšom priebehu sa družstvá ťahali o každý „puntík“, až do stavu 63:60 (v 28. min.). V závere tretej periódy hostiteľky odskočili na 69:60 a po malej prestávke rozdiel natiahli na 13 bodov – 73:60 a až do konca udržali zápasové opraty vo svojich rukách. Ich veľkou devízou bola streľba, desaťkrát sa Šamoríčanky trafili spoza oblúka.⋌ (SVR)