II. TRIEDA

V derby o titul remizovali

Vo Važci na seba narazili prvé dva celky.

Takúto scenériu by ste vo svete hľadali ťažko. Vo Važci mali okrem dobrého futbalu aj krásny výhľad. (Foto: Marek Juriš)

V boji o prvenstvo sa vo Važci zrodila remíza. To nevyužila Liptovská Lúžna, ktorá remizovala v Partizánskej Ľupči taktiež 3:3. Tretia remíza, bezgólová, prišla v zápase medzi Komjatnou a Vavrišovou. V Jamníku padlo deväť gólov, no aj tak vyhrali 5:4 hostia z Východnej. Ďalšiu remízu dokázali doma uhrať chlapci z Trnovca, ktorí okradli o body štvrté Kvačany.

S. Kríž – Hrboltová 2:2 (0:0)
Góly: 71. Húlek, 83. Stano – 50. Bistiak, 81. Frolo
S. Kríž: Mišovič – Košo, Háčik, Dorniak, Húlek, Moravčík, Mrázik, Rumanský, Pavlovič, Stano, Kuska (83. Horanský)
Hrboltová: Kováčik – Švidroň, Chovan, Bystričan (65. Huba), Frolo, Huntoš (80. Šimovček), Bistiak, Jacko, Kubačák (75. Jurkulák), Lauko, Mišovie

P. Ľupča – L. Lužná 3:3 (1:2)
Góly: 32. Majláth, 49. Kráľ, 59. Kúkol – 9. a 34. Nosák, 46. Švanda
ŽK: 87. Ma. Kúkol – 13. Mažári, 42. Švanda, 74. J. Švanda, 90. Daubner
P. Ľupča: Staroň – Ma. Kúkol, 67. P. Peterec (67. Pečko(, Frič, Kacian, Budvesel, Mi. Kúkol, Likavčan, Kráľ, Smitek, Majláth,
L. Lužná: Sliacky – Serafín, Oravec (69. Veselovský), M. Švanda, Mažári, J. Švanda, Targoš, Glemba, Staš, Nosák (80. Daubner), Husarčík (72. Chlepko)

Komjatná – Vavrišovo 0:0 (0:0)
Komjatná: Bartík – Bernolák, Lacko, Kubis, Kubernát, Švalec, Maťokár, Kubo (62. Kútnik), Trnovský, Dauda, Mikulec
Vavrišovo: Benčo – Galet, Teniak, Majerík, S. Račko, Chlebo, Susedík, Nemec, Krajčírik, M. Račko (35. Žiška), Gajdoš

Jamník – Východná 4:5 (2:3)
Góly: 31. Choma, 31. a 90. Miartan, 86. Hrbek – 9. J. Mikuš, 11. a 84. Hudáček, 45. Roth, 84. M. Mikuš
ŽK: 11. a 89. Uličný, 11. Miartan, 48. a 61. Choma – 13. Ľ. Halko, 44. J. Halko
ČK: 61. J. Stano
Jamník: A. Beňo – Boroš (73. Pavkovček), Bielik, Choma, Uličný, Rácheľ (44. J. Beňo), Brotka, Hrbek, Ilavský, Miartan, Janek
Východná: Gajdoš – Halko, Roth, Duriš (46. M. Mikuš), Petrenka (75. Kráľ), Brezina (83. Debnár), J. Stano, D. Stano, Halko, Mikuš, Hudáček

L. Trnovec – Kvačany 1:1 (1:1)
Góly: 10. Švec – 40. Zelený
ŽK: 42. Jurčo
ČK: 80. Ďuroň
L. Trnovec: Kmeť – Črep, Peter Jurčo, Guráň, Hric, Hruška, J. Grozanič, Maťko (79. Spišiak), Ľ. Grozanič (84. Bartoněk), Švec, P. Jurčo
Kvačany: Kojš – Gežík, Ďuroň, Bella, Kojš (64. Lasák), Ogorek, Tkáč, Uličný, Zelený, Juráň, Halahija

Važec – Iľanovo 3:3 (2:2)
Góly: 3. a 52. Pavličko, 9. Ilavský – 27. Žiaran, 45. Galko, 81. Danihel
ŽK: 18. Jacko, 23. Lajčák, 29. Gallovič, 90. M. Mátray – 50. Žiaran, 88. Galko
Važec: Vilček – Sedlák, Jacko, Lajčák, A. Mátray, Bujňák (64. Šeďo), Gallovič, M. Mátray, Pavličko, Ilavský, Fiačan (46. Nadzam)
Iľanovo: Stankoviansky – Zeleňák, Laco, Danihel, Ľ. Kráľ (65. Trizna), Vybíral, M. Kráľ, Žiaran, Galba, Devečka, Galko

Vo Važci sa stretli dva najlepšie tímy dvojky. Od úvodu sa hral veľmi kvalitný futbal, o ktorého rýchlosť sa starali oba celky.
Prví išli do vedenia už po troch minútach domáci zásluhou Pavlička. O šesť minút zvýšil Ilavský, no ešte do zmeny strán domáci o sľubné vedenie prišli.
Najprv znížil Žiaran a v 45. minúte vyrovnal Michal Galko. Po zmene strán sa za dobrej atmosféry a slušnej návštevy hral naďalej dobrý futbal.
Pavličko v 52. minúte poslal domácich druhý raz do vedenia. To však nebolo všetko, pretože deväť minút pred koncom vyrovnal Danihel.
Iľanovo mohlo vyhrať, no to by musel Galba a neskôr aj Devečka premeniť slušnú šancu. Napokon sa duel skončil spravodlivou remízou, ku ktorej prispeli kvalitným výkonom aj rozhodcovia.
Na čiare zaujala výkonom pôvabná rozhodkyňa Monika Jacková.

1. Važec 20 13 4 3 72:28 43
2. Iľanovo 20 12 5 3 52:32 41
3. L. Lúžna 20 11 3 6 59:39 36
4. Kvačany 20 10 5 5 49:29 35
5. P. Ľupča 20 9 4 7 50:45 31
6. S. Kríž 21 9 3 9 39:44 30
7. Prosiek 20 8 5 7 52:39 29
8. Komjatná 21 8 3 10 39:48 27