facebook

Ružomberčania od súpera prišli s prázdnymi rukami

V 24. kole Corgoň ligy futbalisti MFK Ružomberok prehrali v Zlatých Moravciach 0:1.(Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. Na vynovenom štadióne domáci ViOn pretrhol päťzápasovú šnúru bez víťazstva. Do soboty mali Zlaté Moravce len jeden jarný bod.

„Dalo sa čakať, že súper, ktorý prvý raz v jarnej časti hral doma, na nás v úvode vybehne,“ vravel ružomberský kapitán Tomáš Ďubek.

„No ustáli sme to. Prvý polčas bol bojovný, agresívny, ale vcelku vyrovnaný, bez väčších šancí.

Pokoj pred bránami

Začiatok stretnutia sa niesol v znamení viacerých nepresností na oboch stranách. Viazla súhra, a tak chýbali ucelenejšie akcie.

V 17. minúte si na Ďubekov center nabehol Zreľák, ale pravačkou z vnútra šestnástky tesne minul ľavý kút domácej „svätyne“.

V 31. min. brankár MFK Kováč napádaný Pavlendom nepresne rozohral, lopta sa dostala k Orávikovi, no jeho pokus z tridsiatich metrov presvišťal ponad takmer prázdnu bránu.

V 36. minúte Pribula rozohral štandardnú situáciu a L. Kováč z voleja netrafil priestor medzi žrďami. V nadstavenom čase prvej „polky“ si hostia vydýchli po nepríjemnom priamom kope Chrena, jeho ľavačka iba tesne minula cieľ.

Rozhodla jedna strela

Lepší vstup do druhého polčasu si ViOn ani nemohol želať. Prebiehala len druhá minúta, keď po nenápadnej akcii Babic ďalekonosným pokusom z vyše tridsiatich metrov trafil presne vinkel – 1:0.

Neskôr sa ukázalo, že išlo o rozhodujúci moment zápasu. „V strede ihriska sa bojovalo o loptu. Podarilo sa nám ju súperovi vypichnúť, lenže presne na Babicovu nohu. To, že domáci hráč krásne trafil, treba uznať. Naopak, z našej strany išlo o mimoriadne smoliarsky moment,“ opísal jediný gól stretnutia Ďubek.

Ružomberčania sa snažili odpovedať, avšak predovšetkým väčšia razancia chýbala Lovásovej strele či Tawambovej hlavičke vo veľmi sľubnej pozícii. V 67. min. bolo po Pribulovom centri horúco pred bránkou MFK.

Hostia sa potom tlačili k pokutovému územiu ViOnu, ale na dobre pracujúcu domácu obranu nenachádzali účinný recept. V 76. min. ich však vystrašil nebezpečný protiútok Orávika.

„Po vedúcom góle súper hral na brejky, my sme išli za vyrovnaním, ale zväčša to boli len nakopávané lopty, z ktorých sa nič neujalo. Nestrelili sme gól, to bola naša najväčšia chyba v tomto stretnutí, a preto sme prehrali. Musíme si to všetko rozobrať,“ uzavrel očividne sklamaný šéf ružomberskej kabíny.

Zlaté Moravce mužstvo Jozefa Chovanca v sobotu nepustili do žiadnej čistej šance.

V sobotu o 14.30 hod. si Ružomberčania v stredoslovenskom derby zmerajú sily s Duklou Banská Bystrica.

Zlaté Moravce – Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 47. Babic. Žlté karty: Chren – Adamovič, Greššák, Zošák, Tawamba, MFK: Kováč – Lupták (75. Serenčin), Greššák (59. Kružliak), Adamovič, Maslo - Zreľák, Szöke (31. Nagy), Zošák, Lovás - Ďubek, Tawamba.