Krásnymi strelami zvyšovali Hrbek a Holbus

Väčšina zápasov I. triedy skončila remízou.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Bobrovec – Lisková 1:1 (1:0)

„Do zápasu vstúpili lepšie domáci keď v 8. minúte nechytateľne trafil Beláni. Ten istý hráč o tri minúty opečiatkoval spojnicu. Tri gólové šance nepremenil ani domáci Matloň. Hostia pôsobili bezradne a v 26. minúte nepremenili penaltu za ruku, ktorú videl iba celozápasový dvanásty hráč hostí. V druhom polčase mali opäť viac šancí domáci. Obrovskú chybu hosťujúceho brankára nepremenil Burdel. Trest prišiel v 73. minúte keď inak výborne chytajúceho Kunu zaskočil nevydarený center na prednú týč. Potom hostia ožili za asistencie dvanásteho hráča, no ani s takou pomocou si žiadnu gólovú šancu nedokázali vypracovať. Keď v 87. minúte zahodil šancu opäť domáci Burdel skončil sa zápas, ktorý nemal nič spoločné s fair play, remízou,“ komentoval zápas Jakub Skubík z ŠK Bobrovec.

Góly: Beláni – Vierik

Bobrovec: Kuna – Benda, P. Kello, Š. Kello (Volaj), Beláni, Gazda, Burdel, Moravčík, Črep, Matloň (Lisý), Sekan

Lisková: Pažítka – Fúra, Vierik, Karlík, M. Marton (Vierik), Banáš, Mrva, Pudiš, Macík, Lauko, J. Marton

Hubová – Ľubeľa 0:0

Hubová: Koleda – Holík (Jaroš), Sloboda, Ondrovič, Chrenko, Lopeň, Žákovský, Gerec, Hanko, Schreiner (Boček), Koreň

Ľubeľa: Huba – Hlinka, Bubniak, Chorváth, Kúkol, Janči, Šmigura, Benčo, V. Oško (Dzúrik), J. Oško, Palacka (Gejdoš)

Lipt. Sliače – Kvačany 3:0 (3:0)

Góly: Bruk, Maďarec, Sršeň

Lipt. Sliače: Mrva – Medžo, Uram, Maďarec, Sršeň, Hanula (Kurhajec), Gejdoš, Bruk, Frič (Sleziak), Kendera, Bartánus (Adamčík)

Kvačany: Kojš – Gregor, Bella, Tkáč, Kuna, Fiačan, Štefček (Kmeť), Ďuroň, Ogorek, Gežík (Flórek), Čendula

Likavka – Smrečany/Žiar 0:0

„Prvý polčas bol v optickej prevahe hostí. Domáci hrali zatiahnuto a defenzívne, ale ani jedna strana nevyužila gólové šance. Po polčase sa zmenil pomer síl, domáci pritlačili, hostia kondične odchádzali z hry. Zo zápasu nevzišiel gól. Zápas sa skončil bezgólovo,“ dodal k zápasu Javorka, starosta Likavky.

Likavka: Mrnčo – Lukáč, Trnka, Kondra, Bubniak, Široň, Szabó (Pečner), Brtko (Timko), Šimo, Klačko, Didek (Krakovský)

Smrečany/Žiar: Števko – Válek, Laučík, E. Moravčík, Slodki, Kubáň, Feketík, Kutnár, Furčák, Oško, M. Moravčík (Smatana)

Hráč zápasu: Široň, Šimo

Lipt. Ján – Ludrová 4:2 (0:2)

„Domáci hráči chceli po víťazstve v Jamníku potvrdiť body víťazstvom s Ludrovou. Ale zápas sa pre nich nezačal dobre, keď hneď v 3. min. inkasovali gól z kopačky Kučeru. Po góle ostali domáci zaskočení a ich hra bola rozohraná. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami. Z ojedinelej akcie hostia udreli druhýkrát, keď po štandardnej akcii zvýšil na 2:0 pre hostí znovu Kučera. Ešte do polčasu mohol znížiť Kumančík, ale jeho strela preletela ponad bránu. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenený. Hneď v 46. min znížil na 2:1 Múranica. Za 3 min vyrovnal na 2:2 výborne hrajúci Malacký. Domáci dostali krídla a začal sa koncert nevyužitých šancí. Po ruke v šestnástke domáci kopali jedenástku, ktorú bezpečne premenil Malacký na 3:2. Do konca zápasu už kontrolovali hru, mali ďalšie šance. Jednu z nich využil Kumančík a zvýšil na konečných 4:2. Domáci si za hru predvedenú v druhom polčase víťazstvo plne zaslúžia. Najlepší hráč domácich – Malacký.

Góly: Múranica, Malacký (2), Kumančík – Kučera (2)

Lipt. Ján: Španko – Koniar, Devečka, Urbanovič, Ručkay (Piovarči), Chlistek (Penciak), Kumančík, Vretenár, Múranica, Malacký, Čatloš

Ludrová: Kmeť – Lazík, Meško, Laclavík, Petro, Záchej, Kučera, Kajan, Chmela, Průcha, Hollý (Drozd)

Východná – Lipt. Kokava 0:0

„V tomto zápase mužstvá bojovali, ale strelecký prach nechali v kabínach. Mužstvá sa rozišli zmierlivo. Šance, ktoré obe mužstvá mali, zostali nepremenené,“ podotkol Martin Lehotský z domáceho tímu Východná.

Východná: Debnár – Stano, Halko, Roth , Ďuriš (Halko), Sipko, Žiška, Hudáček, Petrenka, Brezina, Mikuš (Gajdoš)

Lipt. Kokava: Soukup – Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, Števček, Gajdoš, Fides, Žufaj (Krajč), Vozárik, Vrbičan, Buša

Jamník – Ľubochňa 3:0 (1:0)

„V dôležitom zápase mužstiev zo spodnej časti tabuľky zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí sa ujali vedenia po peknej akcií hlavičkou Vyskočániho. V závere zápasu ešte zvýšili víťazstvo dvomi krásnymi strelami Hrbeka a Holbusa,“ dodal k zápasu Peter Pavkovček z OŠK Jamník.

Góly: Vyskočáni, Hrbek, Holbus

Jamník: Beňo – Pačan, Vyskočáni, Choma, Uličný (Beňo), Holbus, Grešo, Pribylinec, Miartan, Choma (Ilavský), Hrbek (Pavkovček)

Ľubochňa: Dráb – Gerec, Vrtich, A. Chyla, Bruk (Janky), Gerec, Baran, F. Chyla, O. Chyla (P. Chyla), Grznár (Šrámek), Kmeť

1. L. Sliače 19 15 3 1 58:14 48

2. L. Ján 19 12 2 5 49:29 38

3. L. Kokava 19 9 6 4 27:12 33

4. Lisková 19 9 6 4 42:31 33

5. Ludrová 19 9 4 6 43:27 31